Sanasuma ajurveda spa

KÚSOK
SRI LANKY NA SLOVENSKU

Sanasumaspa je reštart Vášho životnému štýlu. Vytvorili sme pre Vás miesto, kde zažijete autentickú ajurvédu zo Srí Lanky. Nemusíte letieť tisíce kilometrov, stačí prísť na krásny romantický zámok v Smoleniciach a nájdete malý Ceylón. Vaša zážitková terapia môže začať.

Náš príbeh sa začal písať láskou.

Náš príbeh sa začal písať láskou. Táto srílansko – slovenská energia stvorila nápad, priniesť ajurvédu k nám na Slovensko. Myšlienka sa zhmotnila do Sanasumy, malého rodinného ajurvédskeho centra na Smolenickom zámku, kde sa fascinujúco miešajú prvky luxusu a histórie zámku, malokarpatskej prírody a starovekého liečebného systému menom ajurvéda. Vdýchli sme život „malému Ceylónu v Karpatoch“.

Naše centrum čerpá znalosti a  vedomosti z prastarých receptov, ktoré si predávajú generácie práve na Srí Lanke. Práve odtiaľ z dedinky menom Kosgoda pochádza garant našich terapíí. Muž s veľkým srdcom.

Ruwan Chamara Liyanage

Ruwan Chamara Liyanage sa narodil v ďalekom Ceylone v dedinke Kosgoda.  Ruwan je ajurvédsky terapeut, ktorý získal zručnosti keď študoval za ajurvédskeho brata v súkromnej škole v Colombe na Srí Lanke. Svoju prax získal v známych ajurvédskych centrách vo svojej domovine, aj cestovaním po svete.  Medzi mnohými spomenieme Osias, či sieť hotelov Senchria Ayurveda hotel. Avšak základ jeho učenia začal už v detstve od jeho deda, ktorý bol miestnym liečiteľom a od uja ktorý je budhistický mních a venuje sa ajurvédskej astrológii.  Ruwan na Slovensku pôsobí už 12 rokov, kde si založil ajurvédske centrum a jeho rukami prešli už tisíce ľudí. Má prezývku Golden HAND. A v srdci jasné a silné posolstvo POMÁHAŤ.

U nás v centre pôsobí ako terapeut, ktorý vidí a vie, čo klient potrebuje a čo ho trápi. Robí s darmi, pre ktoré sa narodil. Zameriava sa na klientov s najnáročnejšími fyzickými problémami.

Ruwan : „ Narodil som sa, aby som ukázal ľuďom pokoru a lásku a liečil ich trápenie.“

Martina Pobjecká

Martina Pobjecká vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave a jej kariéra bola zameraná na korporátny biznis. Avšak jej vysoké pracovné nasadenie a paradoxne aj skvelé úspechy ju priviedli k poznaniu zdravia, vnútorného pokoja a vedomej práci s mysľou i dušou. Študovala v Prahe na Škole Zdeny Jordánovej niekoľko rokov kineziológiu.  Tri roky sa zameriavala na čakrový systém a meditácie na kurzoch u G.Gajancovej, učila sa u skvelého kouča Trening Vilím. Avšak jej cesta pokračovala a začala zameriavať pozornosť na telo. Absolvovala kurz skvelej tanečnej terapeutky Marcelky Berith – Medicínu tanca, ako aj Labanovú metódu v Prahe. Svoje skúsenosti odovzdáva už 14 rokov klientom ako lektorka, školiteľka a terapeutka. Medzi jej klientov patria nadnárodné spoločnosti, malé lokálne firmy, ako aj individuálni klienti.  Zameriava sa na témy osobnostných tráum, duchovného rastu, psychosomatické súvislosti tela a duše.

Naše centrum vedie spolu s Ruwanom. Tvoria rovnováhu tela i duše. Pôsobí ako terapeutka pre individuálnych klientov a tiež tvorkyňa zážitkových teambuildingov pre firmy. Zameriava sa na marketing, aj obchodné činnosti centra.

Ako vraví Martina : „ Každý klient, ktorý sa vedome rozhodne pre radosť a lásku je pre mňa požehnaním .“

Monika Podhorská

Vyštudovala najskôr doktorát z pedagogiky so zameraním na prírodné vedy na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. A však túžila a cítila, že vie dať ľudstvu omnoho viac. Absolvovala kurz Access Bars v Žiline, masérsku školu ZAMAS v Martine (Kurz Ajurvéda a masáž s bylinnými vreckami) , certifikovaný kurz doTERRA AromaTouch v Brne.  Až indickí lekári a terapeuti jej dávali odpovede na veľa nejasností, prečo jedna cesta nie je tá „pravá“ pre všetkých a prečo každý človek potrebuje tú svoju „cestu“. Preto sa rozhodla nájsť učiteľa, ktorý VIE. A tak začala navštevovať trojročnú školu ajurvédy Pavla Hlošku, uznávaného odborníka so skvelou praxou. V súčasnosti študuje védsku astrológiu Jyotish.

Monika sa zaoberá zdravou výživou 19 rokov, východnými smermi 10 rokov a ajurvédou 7 rokov. V našom centre pôsobí ako ajurvédska poradkyňa, s veľkou láskou a odbornosťou ukazuje klientovi cestu ku zdravému, šťastnému a plnohodnotnému životu.  Je darom pre mnohých z vás.

Ako vraví Monika : „ S láskou vám cestu ukážem, avšak za Vás kráčať už nemôžem. Stačí len vykročiť a Vaše výsledky Vás samé poženú vpred. S láskou Monika

Veronika Hercegová

Vyštudovala Marketingovú komunikáciu v masmédiách v Trnave.  Praktické vedomosti získala ako člen tímu mestského marketingu v rakúskom meste Bregenz. Záujem o holistickú medicínu však pretrvával od strednej školy, preto ju cesta zaviala do Ajurvédskeho centra Sanasuma ajurveda spa, kde mohla prepojiť tento záujem s organizačným talentom. Je prvou vstupnou bránou s klientom, pozorne naslúcha jeho potrebám a vedie ho cez naše centrum službami, aby mu nastavila ajurvédske pobyty podľa jeho zdravotného aj duševného stavu. Od roku 2022 sa rozhodla aj ona rozšíriť svoje vzdelanie a stala sa študentkou Školy ajurvédy u Miroslava Madudu.

U nás v centre pôsobí ako sprievodkyňa ajurvédskych zážitkov a je skvelou organizátorkou našich aktivít, aby všetko bolo na správnom mieste v správnom čase a ľudia mohli v harmónii plynúť.

Roshan De Silva

Roshan patrí medzi našich nových členov tímu. Avšak jeho skúsenosti v ajurvéde sú už niekoľkoročné. Narodil sa na Srí Lanke v malom mestečku Balapitiya.  Ajurvédu vyštudoval v hoteli Aida, kde následne pôsobil roky ako obľúbený terapeut zahraničných klientov. Neskôr pokračoval vo veľmi známom a uznávanom hoteli Osyas a tiež si rozšíril svoje vedomosti na nádhernom ostrove Maledivy. Prax v ajurvéde má už 10 rokov. Pre Rosana je dôležité, aby vedel klientovi odovzdať pokoj a harmóniu a tak každé ráno pred masážami medituje.

V našom centre pôsobí ako ajurvédsky terapeut a svoju pozornosť rád zameriava na klientov, ktorý majú problém s chrbticou v krížovej oblasti a vie im veľmi odborne pomôcť. Medzi jeho obľúbené masáže patrí aj celotelová Abhyanga.